ורטהיימר הנדסה בע"מ

 Wertheimer Engineering LTD

פיתוח הטמעה אינטגרציה והדרכה לסביבת מערכות Embedded - מרכז הדרכה רשמי של מיקרוסופט למערכות הפעלה Windows Embedded

צור קשר דרושים שותפים מאמרים פרוייקטים לקוחות

שירות Jump Start

פיתוח תוכנה קורסי אמבדד אודותנו
 

מאמר


Windows Embedded Compact 7
גרסת ההמשך לWindows CE 6


מאת אבי ורטהיימר –  MCP - מדריך למערכות הפעלה Windows Embedded - יוני 2012.
 

לאחר שבמשך שנים רבות, מיקרוסופט מנסה לקחת נתח משוק הטלפונים החכמים והPDA, שוב מנסה את כוחה.

שוב מאוחר מידי? Time will tell!


מיקרוסופט, הכריזה זה מכבר באתר שלה על מערכת ההפעלה הבאה שתחליף את הWindows CE 6.0.
בזמן כתיבת ידיעה זו, מערכת ההפעלה נמצאת בהפצה מסחרית, וגרסת התנסות שלה ניתנת להורדה ולבחינה.
אם בעבר הרושם שלי היה שמיקרוסופט מתפארת בכך שמערכת ההפעלה CE היא מערכת הפעלה לזמן אמת ושהיא תומכת בדוט נט. היום מיקוד ה"התפארות" הוא ממשק המשתמש והקישוריות הנפלאה שמערכת זו מציע לנו. במילים אחרות, מיקרוספוט מורידה כפפות אל מול מערכת ההפעלה של Apple, אנדרואיד והאחרות.
מה שכבר מוצע לנו, משתמשי הPDA והטלפונים החכמים כבר מספר שנים, מיקרוסופט מגישה יכולות אלו כעת עם דמיון רב ומתחרייה. וכדי שנוכל להנות מנפלאות החדשנות של מיקרוסופט כבר עתה, עלינו להוריד את מערכת ההפעלה מאתר מיקרוסופט ולהתנסות בה.
כמובן שאין לכם מה להתלהב, הצעה זו של מיקרוסופט לא מיועדת למשתמש הבייתי או העסקי אלא ליצרני הטלפונים ומפתחי התוכנות.
אם כך, אז כאנשי תוכנה, מה הבשורה הנפלאה? ובכן תלוי איזה איש תוכנה אתה.
אם אתה איש תוכנה ותיק ומנוסה, שעדיין עובד עם C++, Win32API ואולי MFC, בשורה עבורך היא נפלאה. מיקרוסופט שוב מציבה אותך בחזית הטכנולוגיה לשנים טובות של פרנסה טובה וחדשנות.
אבל אם אתה אדם מתקדם וחדשני, ובחרת לזנוח את הC++  הישן והפרימיטיבי ונתת את כולך לטכנולוגייה הדוט נט החדישה והמתקדמת, אז... Sorry, טעינו, לא התכוונו. הבשורה עבורך היא בשורת איוב. מיקרוסופט לא מציעה את גולת הכותרת של מערכת ההפעלה החדשה למפתחי דוט נט.
אבל, יש עוד אוכלוסיית אנשי טכנולוגיה שעומדים להנות מהטכנולוגייה החדשה של מיקרוסופט והם מתכנני הGUI שנדחקו הצידה על ידי הWinForm. לא עוד. מהיום אתם שוב נחוצים ואי אפשר בלעדייכם.
מיקרוסופט מעמידה לרשותכם את תוכנת הExpression Blend כדי שתתכננו ממשקי משתמש שטרם נראו במחוזותינו (חוץ מאלו שיש להם iPhone למשל) ותגישו אותם למתכנתי הC++ בצורת קבצי XML כלשהם. והם, לאחר שיסירו את כורי העכביש מעל טכנולוגיית הC++  המאובקת, יממשו חיים מאחורי התכנון שלכם, לתפארת הסמארט פונים של הדור הבא.
קטונתי מלהיות נביא ובוודאי אין לי מידע פנימי מחדרי חדרים של מיקרוסופט אבל אני מעריך שהסיבה לחזרה אל מחוזות הC++  נובעת משתי סיבות: האחת, מיקרוסופט לא מסוגלת להציג ביצועים טובים עם דוט נט על גבי פלטפורמת מיחשוב חלשה (כמו אלו שבשימוש בטלפונים החכמים) והסיבה השנייה, היא מעוניינת למשוך אליה את מפתחי התוכנות של מתחרותייה שמעולם לא זנחו את הC++.
כך או כך, אנחנו, חסידי מיקרוסופט, אין לנו ברירה אלא להמשיך עם הזרם וללמוד יחד אתכם את הטכנולוגיה החדשה ולהציע את שירותנו הנהדרים עבורכם.


השם Windows Embedded Compact 7 נראה לי ארוך מידי.
אז מה אתם אומרים, שנקרא לה Windows EC 7? או פשוט WEC-7!
 

בברכה,
אבי ורטהיימר
שותף הדרכה רשמי של מיקרוסופט
למערכת הפעלה Windows embedded CE